Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Zeštíhlující špenátové smoothie s banánem

Zeštíhlující špenátové smoothie s banánem je perfektní volbou pro každého, koho trápí zažívací potíže, touží po kvalitní snídani či rychlé svačině anebo si jen užívá chuť čerstvé zeleniny doplněné o jemnost ovoce.

Blahodárné účinky banánu: zdroj energie i antioxidantů

Toto známé tropické ovoce představuje jeden z nejvýživnějších a nejléčivějších plodů na planetě. Banány obsahují vysoké množství antioxidantů, které chrání před volnými radikály a chronickými nemocemi. Jejich pravidelná konzumace mezi jednotlivými jídly pomáhá stabilizovat krevní cukr a redukuje ranní nevolnost. Banány rovněž chrání svaly před přetížením během cvičení a fungují jako spolehlivý zdroj energie.

 

Trsy zralých banánů na banánovníku

 

Pomáhá s trávením

Jelikož banány obsahují velké množství pektinu a vlákniny, podporují tak lidské trávení. Banány zároveň slouží také jako prevence u svalových křečí.

Léčí bolest břicha

Sužuje-li vás pálení žáhy, konzumace banánů vám spolehlivě pomůže. Vysokým obsahem škrobu dokáže neutralizovat kyselost žaludku, kde vytvoří jakousi ochrannou fólii, a pokryje tak podrážděnou žaludeční sliznici.

Další pozitivní účinky

  • redukují otoky
  • chrání před cukrovkou druhého typu
  • pomáhají s hubnutím a udržením štíhlé linie
  • posilují nervovou soustavu
  • pomáhají produkovat bílé krvinky

... a to vše díky vysokým hodnotám vitamínu B6 

Máte ve svém jídelníčku dostatek špenátu?

Špenát je zřejmě nejvýznamnější listovou zeleninou, jelikož má díky svému vysokému obsahu vitamínů a minerálů mimořádnou výživnou hodnotu. 

Proteiny ve špenátu zabraňují vstřebávání cholesterolu a žlučových kyselin, právě proto je jeho pravidelná konzumace důležitá při snižování hladiny cholesterolu v krvi. Díky vysokému obsahu kyseliny listové, která nejenže má antianemické účinky, ale zabraňuje i vzniku některých poškození plodu, je špenát vhodné zařadit do jídelníčku těhotných žen.

Pravidelná konzumace špenátu je také doporučována všem, kdo si chtějí zachovat dobrý zrak, především však lidem ve věku nad 50 let. Špenát je totiž velmi bohatý na lutein a zaexantin, dva karotenoidy, které pomáhají předcházet ztrátě zraku v důsledku degenerace makuly, nejcitlivější části sítnice. Tato porucha je nejčastější přičinou slepoty u starších lidí. Zjistilo se, že při prevenci stařecké makulární degenerace je špenát dokonce účinnější než mrkev.

 

Nalévání špenátového smoothie s banánem do sklenice
  

Recept na špenátovo-banánové smoothie s proteinem

Ingredience na 2 porce:

100 g čerstvého listového špenátu 

2 banány

1/2 salátové okurky

200 ml kokosového mléka

1 lžička konopných semínek

90 g Fit-day smoothie špenát-banán

Postup:

Špenát pečlivě opláchneme a společně s banánem vložíme do mixéru. Přidáme kokosové mléko, konopná semínka, salátovou okurku a směs smoothie. Rozmixujeme dohladka a můžeme dozdobit kolečkem banánu.