Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Blahodárné účinky mrkve

BLAHODÁRNÉ ÚČINKY MRKVE

 Sladká a křupavá mrkev je oblíbená nejen u vegetariánů. Její konzumace je příznivá pro zrak, působí jako prevence proti rakovině, podporuje imunitní systém, předchází kardiovaskulárním onemocněním. Kromě zdravotních výhod je mrkev velmi prospěšná i pro krásu. Přečtěte si tento článek a zjistite, proč jíst mrkev.

Fitday mrkev

1) POSÍLÍ NÁŠ IMUNITNÍ SYSTÉM

Mrkev je doslova nabitá antioxidanty.Najdeme v ní hojně zastoupeny vitamín C, vitamín E a selen.

 2) PŘÍRODNÍ LÉK

Tato kořenová zelenina nám pomáhá nejen k dobrému zraku, je také vynikajícím pomocníkem při nemocech jater, zánětech kloubů, revma, nemocech střev, průjmu, astmatu a dokonce i proti obávané rakovině.

 3) NAPOMÁHÁ HUBNUTÍ

Někteří lidé se při hubnutí vyhýbají mrkvi. Důvodem je její sladká chuť, kterou si spojují s vyšším obsahem sacharidů a tím i kalorií. Mrkev však naopak mnoho sacharidů neobsahuje, ve 100 g této čerstvé zeleniny najdeme jen zhruba 148 kJ.

Pokud byste hledali v mrkvi větší množství sacharidů, budete zklamaní, 100 g mrkve totiž obsahuje pouhých 7 g sacharidů. Zato v ní najdeme spoustu vlákniny, která podporuje hubnutí.

 4) POMŮŽE NÁM PŘI OPALOVÁNÍ

Mrkev funguje také jako přírodní solárium, když z ní chcete vytěžit co nejvíce betakarotenu a lépe se opálit, tepelně ji zpracujte. Při chroupání syrové mrkve se nám do těla vstřebají pouze tři procenta, vařená či dušená mrkev na oleji ze sebe uvolní mnohem více (až 39 %) betakarotenu.

fit-day mrkev

5) ZPOMALUJE STÁRNUTÍ PLETI

Díky obsahu vitamínu C, mrkev pomáhá produkovat kolagen. Kolagen je druh proteinu, který má zásadní význam pro udržení elasticity pokožky. To pomáhá zabránit vráskám a známkám stárnutí. Vitamin A je antioxidant a také útočí na volné radikály, které způsobují stárnutí pokožky.

 6) PODPORUJE RŮST VLASŮ

Mrkev je skvělá při boji s vypadáváním vlasů. Poskytuje vlasům životně důležité vitamíny – vlasy jsou tak silnější a lesklejší. Konzumujte mrkvovou šťávu pravidelně a Vaše vlasy budou zdravé.

Nejen že, mkrev bojuje proti vypadávání vlasů, ale také stimuluje jejich růst. Vitamin C a vitamin E v mrkvi zlepšují krevní oběh v pokožce hlavy, čímž se podpoří růst vlasů a zabraňuje předčasnému šedivění vlasů.