Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

5 zdravých potravin bohatých na antioxidanty

Antioxidanty – to jsou výživné látky nebo enzymy, které pomáhají bojovat se škodlivými volnými radikály. Chrání tak tělo před stárnutím a pomáhají snižovat rozvoj různých nemocí. Vsaďte na zdraví prospěšné superpotraviny, které se vyplatí zařadit do jídelníčku.

Nenápadné borůvky 

Toto malé bobulovité ovoce je plné živin. A jaké obsahují právě borůvky vitamíny? Jsou bohaté na vitamíny C a K, dále obsahují vlákninu, hořčík, draslík, železo a mangan. Borůvky patří mezi největší přírodní zdroje antioxidantů - flavonoidů.

Jelikož ve Fit-day dobře víme o potenciálu tohoto oblíbeného lesního ovoce, borůvky můžete najít i v našem proteinovém smoothie Long-life, a to v lyofiliozované podobě, tedy sušené mrazem. Právě tento způsob úpravy zachová nejen skvělou chuť plodů, ale i vitamíny a další zdraví prospěšné látky.  

 

Čerstvě nasbírané lesní borůvky

 

Chia semínka a blahodárné účinky 

Semínka chia obsahují mnohem více živin než celá řada populárních potravin. Nalezneme v nich 3x více železa, než ve špenátu, 2x více draslíku než v banánech a 5x více vápníku než v mléce. Mimo to chia semínka obsahují až 9x více rostlinných Omega 3 než sója a 2x více kvalitních bílkovin než ostatní semínka a zrna.

Chia semínka a jejich účinky:

  • pomáhají při hubnutí
  • snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a diabetu II. typu
  • zvyšují sportovní výkonnost

Živinami nabitá chia semínka můžete okusit také ve Fit-day smoothie chia-mango, které je ideální jako kvalitní snídaně či rychlá svačina. 

Goji neboli kustovnice čínská 

Goji neboli kustovnice čínská má vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Dále je také bohatá na vitamín C a E, B1, B2 a B6. Z minerálů to je pak zinek, železo, vápník, měď, selen a fosfor. Konzumací goji posílíte imunitu. Kromě toho také snižuje krevní tlak a zlepšuje zrak. 

Goji se skvěle hodí jako přísada do kaší, smoothie a jogurtů nebo jako zdravé mlsání.

 

 Zralé plody kustovnice čínské - goji

 

Skořice jako superpotravina, kterou máme všichni doma

Skořice je aromatická kůra skořicovníku, stálezelených tropických stromů, používaná jako koření. Skořici běžně přidáváme do sladkých jídel, moučníků a závinů. V arabské, turecké, španělské i asijské kuchyni se pak přidává do rýže, masa a ryb.

Skořice však má také léčivé účinky, vědci zjistili, že díky vysokému množství antioxidantů působí jako prevence rakoviny blokuje novotvorbu kapilár, které dodávají zhoubnému nádory živiny a kyslík, čímž potlačuje nádorové bujení.

Skořice je také přírodním antibiotikem, v kombinaci s medem se používá v lidovém léčitelství na léčbu mnoha nemocí. Rovněž jde o známý a osvědčený prostředek na hubnutí, na zahřátí, pro dobrou náladu, proti nachlazení i proti diabetu.

 

Skořicový prášek a celá skořice

 

Tropická acai berry

Toto bobulovité ovoce z amazonských deštných pralesů je známé jako jednička v obsahu antioxidantů. Bobule acai obsahují několik druhů antioxidantů, zejména polyfenolické antokyany, jako je resveratrol, kyanidin-3-galaktosid, kyselina felurová a další.

Antioxidanty obsažené v tomto bobulovitém ovoci posilují imunitní systém, dodávají tělu energii a dokonce mají protirakovinné účinky. Acai je také známé jako ovoce, které pomáhá při hubnutí a detoxikaci těla.

Lyofizované acai berry můžete opět ochutnat díky smoothie Long-life, společně se zmíněnými borůvkami a brusinkami doplněnými o poctivou porci mikronizované bílkoviny. 

Vybírejte z těch nejlepších superpotravin

Zdravotní benefity superpotravin plných antioxidantů jsou nepopíratelné, ať už se bavíme o posílení imunity, doplnění energie, či usnadnění zažívání. Nebojte se tedy vybírat z naší široké nabídky superpotravin ve vysoké, obvykle BIO kvalitě. Přidejte si je do smoothie, kaše či pečení a poznejte na vlastní kůži sílu přírody.

 

superpotraviny__1860x700_cz