5 antioxidantů, které potřebujete

5 ANTIOXIDANTŮ, KTERÉ POTŘEBUJETE

 

 

1) BORŮVKY

 

Obecně se asi ví, že borůvky jsou „dobré na oči“, umí zastavit průjem a působí preventivně proti rakovině. Pomáhají při hubnutí a zvyšují imunitu. Jsou doslova nabité antioxidanty, což jsou látky, které umí zneškodnit volné radikály. Právě volné radikály mají na svědomí řadu nemocí. Borůvky rostou v lesích, jsou nenápadné, a přesto je to skvělá a osvědčená zbraň v boji proti mnoha chorobám.

 

2) CHIA

 

Semínka chia obsahují mnohem více živin, než celá řada populárních potravin. Nalezneme v nich 3x více železa, než ve špenátu, 2x více draslíku než v banánech a 5x více vápníku než v mléce. To však není všechno, chi semínka obsahují až 9x více rostlinných Omega 3 než sója a 2x více proteinů, než ostatní semínka a zrna.

 

fj

 

3) GOJI

 

Významný zdroj beta-karotenu s vynikajícími antioxidačními účinky. Goji (godži), plod kustovnice čínské, Vám pomůže vrátit ztracenou vitalitu. Obsahují až 500x více vitamínu C než pomeranče. Plody goji jsou živinami nabitá superpotravina. Plody obsahují aminokyseliny, stopové prvky, vitaminy a jsou bohatým zdrojem karotenoidů. Ale hlavně goji skvěle chutnají! 

 

 

4) ACAI

 

Toto bobulovité ovoce z amazonských deštných pralesů známé jako jednička v obsahu antioxidantů. Bobule acai obsahují několik druhů antioxidantů, zejména polyfenolické antokyany, jako je resveratrol, kyanidin-3-galaktosid, kyselina felurová a další.

Antioxidanty obsažené v tomto bobulovitém ovoci posilují imunitní systém, dodávají tělu energii a dokonce mají protirakovinné účinky. Acai je také známé jako ovoce, které pomáhá při hubnutí a detoxikaci těla.

 

Fitday acai

 

5) SKOŘICE

 

Skořice je aromatická kůra skořicovníků, stálezelených tropických stromů, používaná jako koření. Skořici používáme do sladkých jídel, moučníků, závinů, svařeného vína, punče. V arabské, turecké, španělské i asijské kuchyni se přidává do rýže, masa a ryb. Skořice má také léčivé účinky, vědci zjistili, že díky vysokému množství antioxidantů působí jako prevence rakoviny. Blokuje novotvorbu kapilár, které dodávají zhoubnému nádory živiny a kyslík, čímž potlačuje nádorové bujení.

Skořice je přírodním antibiotikem, v kombinaci s medem se používá v lidovém léčitelství na léčbu mnoha nemocí. Skořice je známý a osvědčený prostředek na hubnutí, na zahřátí, pro dobrou náladu, proti nachlazení i proti diabetu.

 

Pokud si nechcete suroviny zvlášt kupovat a vymýšlet recepty, máme pro vás naši řadu Fit-Day SUPERFOOD

Nejčtenější články

Smoothie - Koktejl plný sacharidů, bílkovin i tuků

SMOOTHIE - KOKTEJL PLNÝ SACHARIDŮ, BÍLKOVIN I TUKŮ V současné době velmi populární forma zdravé výž...

Krabičková dieta

KRABIČKOVÁ DIETA   Je jednou z mnoha druhů redukčních diet.  Záměrem je vás naučit zdravému stravo...

Dukanova dieta

DUKANOVA DIETA Revoluční Dukanova dieta je dílem francouzského lékaře Pierra Dukan. Vyvíjela se pře...

Hubnutí - Tak jak to vlastně je?

HUBNUTÍ - TAK JAK TO VLASTNĚ JE?   Naučte se zhubnout a štíhlým už zůstat. To dosáhnete, když bude...

Proteinová dieta - balíčky

Detox a chia
1 099 Kč

Detox za pomocí zeleninových šťáv....

prot. dieta
1 299 Kč

Proteinová dieta na 20 dní - 3...

balíček smoothie
1 599 Kč

Smoothie je rychlá snídaně nebo...

balíček superfood
1 849 Kč

Superfood je premiová snídaně nebo...

Dieta SLIM 3x1200g
2 399 Kč

Proteinová dieta na 40 dní - 3...

 
 
Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.