Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Skořice a naše zdraví

SKOŘICE A NAŠE ZDRAVÍ

fitday skoř™ice

Skořice pochází z Indie. Jde o malý strom (Cinnamomum zeylanicum) a skořice, kterou kupujeme v obchodech – již umletou nebo celou je vlastně očištěna mladá vnitřní kůra tohoto stromu.

Z kuchyně známe skořici všichni. Je báječná v čokoládě, s jablky, ve sladké rýži, ale také na jehněčím, v čaji, kávě, nebo svařeném víně. Napadlo Vás ale někdy přemýšlet, zda má i nějaké léčivé účinky? Tak už nemusíte, má. Podívejte se, v čem všem nám tohle opojně voňavé koření prospívá.

Není divu, že se o léčebné moci skořice příliš nemluví. Klinická studie z nedávné doby totiž odhalila, že aby měla nějaké účinky na náš organismus, musí být užívána alespoň po dobu 40 dnů. Teprve potom začne působit blahodárně a pak je také dobré udělat v užívání přestávku.

Není to ovšem tak, že čím víc skořice sníme, tím budeme zdravější. Doporučená denní dávka je asi 3 gramy, což je méně než lžička. Účinek skořice pěkně podporuje med, tyto dvě dobroty se vzájemně podporují.

 fit-day skoř™ice

JAK VYUŽÍT SKOŘICI?

Když vás trápí zánět močových cest smíchejte 2 čajové lžíce skořice a 1 čajovou lžíci medu. Rozmíchejte to ve sklenici a vypijte. Tato směs zničí bakterie v močových cestách.

Můžete si vytvořit i směs, která pomáhá s kožními onemocněními (ekzém, lišej, akné). Smíchejte med se skořicí v poměru 50:50 a natřete si postižené místo.

Pokud máte problém s vypadáváním vlasů nemusíte si kupovat drahé šampony a vitamíny. Zkuste si udělat masku z teplého olivového oleje, 1 čajové lžičky medu, 1 čajové lžičky mleté skořice. Nechte účinkovat 15 minut a poté opláchněte.

Na bolest zubů vám zabere, když si z 1 čajové lžičky skořice a 5 čajových lžiček medu připravíte pastu a budete si jí natírat postižené místo, dokud bolest neustoupí.

 

SKOŘICE V KOSMETICE

Na strie a zpevnění kůže neexistuje nic spolehlivějšího, než je krém se skořicí. Jelikož je prokázáno, že skořice umí regenerovat tkáně, zlepšovat celkový metabolismus buněk a urychlovat látkovou výměnu, Skořicovou mast si můžete obstarat v lékárně, nebo si směs na zábal vyrobit ze snadno dostupných ingrediencí – jogurtu, tvarohu, olivového oleje a samozřejmě skořice.

Tip: Skořicí proti celulitidě – smíchejte kelímek bílého jogurtu s 2 lžícemi tvarohu, 1 lžičkou olivového oleje a cca 5 lžičkami mleté skořice. Pokud bude výsledek příliš řídký, zahustěte ho ještě tvarohem. Poté naneste na nohy a ty pak následně zabalte do potravinové fólie a ručníku. Výsledek poznáte již po 3 opakování.

 

AKNÉ

3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí.

 

NACHLAZENÍ 

Připravte si 1 polévkovou lžíci medu a rozmíchejte v ní zhruba necelou polovinu kávové lžičky mleté skořice. Důkladně promíchejte, aby se obě složky dobře spojily, a nechte 5 minut odstát. Přidejte pár kapek citronové šťávy, opět zamíchejte a zkonzumujte. Ulevit od projevů nachlazení by se Vám mělo již druhý či třetí den, kdy si tuto zázračnou medicínu budete dopřávat, a to ráno i večer.