Doprava ZDARMA na objednávky nad 1200 Kč 📦

Mačingová dieta

Potřebujete zhubnout do plavek a nedokážete se přinutit cvičit? Co takhle vyzkoušet dietu, podle Antonie Mačingové, nazvanou také „Schůdková dieta.“ Autorka slibuje hubnutí bez velké námahy, detox organismu a vyléčení ze spousty nemocí. Vlastně to není dieta v pravém slova smyslu, ale 28 denní očista organismu. 

V čem jídelníček spočívá?

Základem stravy je červená řepa, zelenina, ořechy, jablka, med, rozinky. Zapomeňte na přílohy, rohlíky nebo brambory, na maso se můžete těšit až po 14 dnech. Velký důraz se klade na pitný režim, kdy autorka doporučuje pít teplou převařenou vodu, ochucenou citrónem a medem, nebo mletou skořicí, čerstvým zázvorem a medem. Jaké množství? 3,5 – 4 litry denně.

 

A jak taková dieta vypadá?

Prvních sedm dní jíte jen zeleninu na sto způsobů, mrkvový perkelt, červenou řepu, brokolici, prostě všechy možné druhy zeleniny ve třech hlavních jídlech. Osmý den můžete přidat k snídani jogurt a dvanáctý k obědu těstoviny, jak jinak než se zeleninou. Črtnáctý den můžete ochutnat poprvé drůbeží maso a stále držet tři jídla denně s hormadou zeleniny.

1. týden – mrkev, brokolice a červená řepa

2. týden – na scénu se vrací maso - ve druhém týdnu přibudou nová jídla a jídelníček bude hned pestřejší. Bude to například bílý jogurt, ořechy, boršč, hrachová polévka, ovoce, bezvaječné těstoviny se špenátem a dokonce i jeden masový pokrm kuře s celerem. Z jedné snídaňové varianty budete mít rázem na výběr tři odlišné možnosti.

3. týden – dopřejte si pečivo - opět se můžete těšit na příjemnou změnu. Mrkvovému perkeltu, vařené řepě ani brokolici se nevyhnete, ale váš jídelníček bude pestřejší o grahamové rohlíky, mozarellu, okurky, rajčata, pohankové vločky, vařené jáhly, celerové hranolky i nové masové pokrmy – dušená kuřecí prsa, tuňáka, krůtí prsa a filety z mořské tresky.

4. týden – konec přísně detoxikační kůry - poslední týden si pochutnáte například na kuřecích prsou z bazalkou, celerovými hranolky a salátem z červené řepy. Jinak se jídelníček v posledním týdnu nijak neliší od předchozích týdnů. Všimnout byste si také měly změn, které se odehrály ve vašem těle – méně únavy a více energie.

Po skončení 28. dne kůry se nevracejte k původnímu stylu stravování, ale následujte doporučení Mačingové diety. Zkuste střídání sacharidových a bílkovinných dní, dietu podle krevních skupin nebo prostě setrvejte u zásad zdravé výživy. Své tělo udržíte očištěné od toxinů, budete se cítit výrazně lépe a budete hubnout.

Jaké pozitivní výsledky slibuje Mačingové dieta na 28 dní?

  • hloubková regenerace
  • obnovení starých buněk
  • nastartování metabolismu
  • detoxikace organismu
  • zlepšení vstřebávání živin
  • obnovení činnosti vnitřních orgánů
  • regulace hladiny cholesterolu a cukru v krvi
  • kvalitnější pokožka, vlasy a nehty
  • zhubnutí 

Mačingová navrhuje takový jídelníček, aby tělu dodal co nejvíce živin. Neomezuje množství jídla, jak známe u ostatních redukčních diet. Důležité je, aby se každodenní jídelníček skládal z doporučených potravin. Mačingová dieta má pouze jednou pravidlo – nejíst žádné jídlo minimálně 2 hodinky před spánkem.

Mačingová dieta neuznává alternativy. Dieta je tedy vhodná pouze pro ty, kteří nemají problém s disciplínou a navržený jídelníček dodrží bez “újmy”. Vhodné není nahrazovat jídla vlastními alternativy nebo některé jídla vynechávat úplně. Dieta není vhodná pro alergiky. Než se do ní vrhnete, důkladně si promyslete, zda vám budou pravidla podle Mačingové vyhovovat. Dieta je poměrně přísná a zpočátku budete pociťovat více únavy i neodbytný hlad. Pokud se vám do přísné detoxikační kůry nechce, nedržte ji. Se zdravou výživou začněte pozvolna a nespěchejte. Ne každému prospívá příliš rychlá změna. Zpočátku ubírejte nezdravé pokrmy a přidávejte zdravější. Také zařaďte pravidelný pohyb. Až uvidíte první výsledky, zjistíte, že své úspěchy nechcete hatit špatnou životosprávou.