Maca a její pozitivní účinky na naše zdraví

MACA A JEJÍ POZITIVNÍ ÚČINKY NA NAŠE ZDRAVÍ

Fitday%20maca

 

Super-odolná vysokohorská rostlina, jejíž kořen je doslova nabitý látkami prospěšnými lidskému tělu. Tak by se dala v krátkosti představit maca peruánská. Výčet jejích "zásluh", pokud jde o lidské zdraví, takřka nebere konce. Vsaďte se, že v něm najdete i něco, s čím by mohla pomoci právě vám.

 

Maca (či "maka") peruánská je známá i jako peruánský ženšen.Kořen maca připomíná řepu. Má v průměru 2 až 8 cm, na délku může mít až 18 cm. A právě v kořenu maca jsou koncentrované výživné složky rostliny. Běžně má barvu podobnou bramborám, ale jsou existují i varianty s bílým, žlutým, růžovým, červeným nebo fialovým kořenem.

 

JAK KOMZUMOVAT MACU?

Macu je možné konzumovat syrovou, pečenou, zpracovanou na džem nebo kvašený nápoj zvaný Maca chicha nebo - v našich končinách nejčastěji - jako sušenou v prášku. Syrové plody mají štiplavou nasládlou chuť a výrazné karamelové aroma. Prášek maca můžete mít doma uchovaný až sedm let, a stále bude obsahovat všechny živiny. Čerstvé plody lze péct v popelu jako brambory a sušené plody se vaří v mléku či vodě a jako vedlejší produkt vzniká aromatický vývar. Maca se používá i k přípravě džemů a pudingů nebo se z ní dělá kaše. Rozemletá na prášek se přidává jako výživný doplněk do nápojů. Listy maca jsou podobné listům řeřichy a často se používají k přípravě salátů.

Macu mohou používat děti, dospívající, těhotné a kojící ženy, osoby v období menopauzy až po osoby ve vyšším věku. Denně se doporučuje konzumovat jednu kávovou lžičku, tedy přibližně 5 - 7 g maca prášku. Prášek můžete rozmíchat ve vodě, ovocné šťávě, mléce nebo jogurtu. Nejlépe hned k snídani.

 

Použití kořene Maka (Maca) vychází z tradic i poznatků vědy a je velmi široké:

- regeneruje organismus, navrací a posiluje vitalitu,

- zvyšuje odolnost organismu,

- zmírňuje deprese, psychické vyčerpání, neurózy, chronickou únavu.

- Maka užívaná studenty zlepšuje paměť a schopnost učit se.

- Osobám vyššího věku Maka pomáhá udržovat pevnost kostí a sílu svalů, užívaná delší dobu pomáhá udržovat dobrý zrak a sluch, osvěžuje paměť, dodává vitalitu a tím posiluje sebevědomí.

- Maka je nepostradatelnou výživou nemocných, mírní vedlejší účinky chemo a radioterapie, urychluje růst vlasů po chemoterapii, pomáhá organismu rychleji navrátit síly,

- usnadňuje hojení ran,

- podporuje léčbu anémie, tuberkulózy, akné, nechutenství,

- pomáhá předcházet vzniku osteoporózy a podílí se na její léčbě.

fitday%20pr%C3%A1%C5%A1ek

Pozitivní vliv Maky na plodnost žen i mužů vyjadřují indiáni větou: „Maka má moc darovat bezdětným manželům potomka“. Maka má pozitivní vliv na tvorbu a kvalitu spermií, pomáhá při impotenci, zvyšuje libido a vitalitu, stimuluje sexuální aktivitu člověka. Upravuje nepravidelnou menstruaci, reguluje hormonální činnost. Maka se stala také oblíbeným prostředkem harmonizujícím organizmus ženy v období menopauzy.

Maka se používá také při chronické únavě, nechutenství, osteoporóze, nepravidelných menstruacích, hormonálních poruchách, depresivních náladách, při sexuálních poruchách, neplodnosti, impotenci, frigiditě a sterilitě mužů i žen, mírnění deprese, psychickém vyčerpání a neurózy, podporuje léčbu anémie, tuberkulózy, akné. Je doporučována osobám s vysokou fyzickou zátěží. Maka navrací a posiluje vitalitu, zvyšuje odolnost organismu, zpomaluje proces stárnutí. Používá se jako podpůrný prostředek při závažných onemocněních.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení