Semínka

Olejnatá semínka jsou přímo elixírem zdraví, dopřej tělu jejich báječné prospěšné účinky. Chia semínka i konopná semínka můžeš směle přidávat do ovesné kaše, snídaňového smoothie nebo proteinového nápoje, a výborně doplní také domácí pečivo.

  • Spousta zdravých tuků a kvalitních bílkovin
  • Omega 3 a 6 polynenasycené mastné kyseliny
  • Snižují hladinu cholesterolu v krvi
  • Působí jako prevence proti ateroskleróze
  • Množství minerálních látek
  • Skvělé na doplnění smoothie a proteinových nápojů
  • Přirozený původ z eko farem
  • Vhodná pro vegany a vegetariány

 

Semínka obsahují zdravé tuky

Jedno z největších pozitiv olejnatých semínek je přítomnost zdravých tuků. Jedná se o tuky ve formě olejů, jež jsou pro tělo velice prospěšné. Semínka jsou bohatá na polynenasycené mastné kyseliny, konkrétně Omega 3 a Omega 6. Mají významný vliv na snížení hladiny cholesterolu v krvi, ochraňují cévy a slouží tak jako dokonalá prevence proti ateroskleróze.

Semínka jsou plná vitamínů a vlákniny

U složení olejnatých semínek ještě zůstaneme. Mimo spoustu minerálních látek, jež mají příznivé účinky na kůži a pleť, jsou semínka také plná vitamínů skupiny B. Ty se významně podílejí na naší duševní rovnováze, odbourávají stres, a naopak navozují pocit dobré nálady. Velké zastoupení má také vitamín E, který v těle slouží jako důležitý antioxidant. Ve složení semínek nechybí také vláknina, a to ve velkém množství. Napomáhá při trávení, a zároveň působí jako prevence proti rakovině tlustého střeva.

 

S čím konzumovat semínka?

Loupaná semínka si můžeš dopřát i jen tak samotné, stejně jako oříšky. Semínka můžeš přidat do zeleninových salátů, vylepšit s nimi svoje ranní müsli nebo je namíchat do jogurtu a dopřát si zdravou snídani. Skvěle doplní ranní smoothie i proteinový nápoj, nejlépe když je před přidáním rozdrtíš, aby tělo mohlo lépe využít všechny jejich důležité složky. Vždy se snaž semínka alespoň dobře rozkousat.

Jak často konzumovat semínka?

Přestože jsou semínka všechna velice prospěšná, s jejich konzumací to nepřeháněj. Mají vysokou energetickou hodnotu kvůli obsahu tuku. Doporučujeme sáhnout po nesolené variantě a vyhnout se tak nadměrné konzumaci soli. U nás najdeš semínka v bio kvalitě, která pocházejí výhradně z eko farem. Můžeš mít jistotu, že jim byla věnována náležitá péče, jakou si zaslouží.

Semínka jsou přírodním zdrojem energie

Semínka jsou ideální volbou, jak tělu dopřát cenné vitamíny a nesahat přitom po drahých doplňcích stravy z lékárny. Jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, vitaminů, vlákniny, minerálů a prospěšných tuků. Semínka zkrátka patří k opravdovým pokladům zdravé výživy.

4 položek celkem