Fit-day borůvková Long-Life smoothie miska

BORŮVKOVÁ LONG-LIFE SMOOTHIE MISKA 

Vychutnejte si i Vy neuvěřitelnou chuť smoothie.

Objevte dokonalou chuť borůvek, maracuji a dračího ovoce.

PROČ SI DÁT BORŮVKOVOU SMOOTHIE MISKU S MARACUJOU A DRAČÍM OVOCEM? 

Borůvky obsahují modré barvivo zvané myrtilin, které zachycuje volné radikály, čímž snižuje riziko srdečně-cévních chorob. Pomáhájí i na vysoký krevní tlak a šťáva z nich je vhodným doplňkem při dietě. 

Borůvky zlepšují zrak stejně jako mrkev. Ten kdo dlouho a pravidlně pracuje na počítači by měl konzumovat borůvky. Zpomalují stárnutí mozkových buněk a celkový proces stárnutí organismu a snižují riziko rakoviny. 

Kromě pomoci při léčbě respiračních onemocněních, chřipky, angíny a zánětlivých onemocněních sliznic působí příznivě na trávicí a močové ústrojí, mají dobrý vliv nejen na snížení hladiny cholesterolu v krvi, ale jsou i jemným prostředkem proti rakovině prostaty pro jejich močopudný účinek. 

 

JAKÝ VLIV NA LIDKÉ TĚLO MÁ MARACUJA?

Maracuja má nejvíce železa ze všech druhů ovoce (1,6 mg/100g), za ní s velikým odstupem následuje kdoule (0,7 mg). Je bohatá na hořčík, vápník, fosfor a draslík. Obsahuje provitamin A, vitamin B2, B6 a E, ale i niacin a kyselinu listovou.

Dužina a štáva z maracuji osvěžují, stimulují trávicí soustavu a mají mírný sedativní účinek, ale nejvýrazněji pomáhají při léčbě anémie.  Díky vysokému obsahu železa, ale i vitaminu C, který ulehčuje vstřebání tohoto minerálu, je maracuja vhodná pro anemiky.

 

JE DOBRÉ JÍST DRAČÍ OVOCE? ROZHODNĚ ANO!

Dračí ovoce má řadu zdravotních přínosů, včetně schopnosti pomáhat při hubnutí, zlepšovat trávení, snižovat hladinu cholesterolu, posilovat imunitní systém a zvyšovat energetickou hladinu. Dračí ovoce pomáhá také při prevenci rakoviny a srdečních onemocněních, brání tělo proti bakteriím a houbám. 

fit-day long miska  

Ingredience na 1 porci:

- 3 mražené banány 

- 50g borůvek 

- 30g Fit-day Superfood Long-Life 

Na ozdobení: maracuja, dračí ovoce, borůvky, plátky kokosu.

 

Postup:

Vložíme do mixéru 3 mražené banány. Přidáme 30g Fit-day Superfood Long-Life a rozmixujeme. Všechny zbylé ingredience vložíme do mixéru a rozmixujeme znovu, nalejeme do misky a ozdobíme maracujou, dračím ovocem, borůvkami a plátky kokosu. Můžeme podávat.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.