JOSEF RÝPAR- FLORBAL

JOSEF RÝPAR- FLORBAL

 Fit-day%20team%20florbal

1. Mé začátky a první úspěch

Mé florbalové začátky sahají asi do 6 třídy základní školy, kde jsem u mého třídního učitele Milana Buzrly začal chodit do florbalového kroužku, po asi dvou letech mě kamarád přemluvil jestli si nechci přijít zahrát na trénink místního Fbc Orel Hranice. Na trénink opravdu došlo a ještě ten samý rok jsme skončili na druhém místě v celorepublikovém finále orelské florbalové ligy.

 

2. Jakou máte zkušenost se společností Fit-day a jejími produkty? 

Zkušenost se společností Fitday nemám moc velkou, jelikož naše spolupráce netrvá moc dlouho dobu, ale musím říct, že doposud probíhá všechno podle předem nastavených pravidel. S lidmi v managmentu je výborná domluva a vždy je vše tak jak má být. Postupně ochutnávám všechny produkty a mám své oblíbence.

 

3. Jak se připravujete na zápasy?

Na dráhu florbalisty jsem se vydal asi v 13letech, kdy společně s fotbalem to byly sporty číslo jedna. V pozdějším věku jsi mě florbal získával víc a víc, kombinovat s fotbalem už to moc nešlo a tak muselo přijít rozhodnutí, který sport budu dělat na plno. Jelikož ve fotbale na mě zbylo místo jen v brance, byla to někdy pekelná nuda, tudíž rozhodnutí bylo jasné a florbal se stal i díky skvělé partě lidí sportem číslo jedna.

Na zápas nemám nějakou zvláštní přípravu, možná až 2h před zápasem si představuju různé herní situace které můžou nastat, případně vymyslet jak na ně reagovat. Trénujeme 4x týdně s tím že v pondělí máme prostor na regeneraci po víkendovém zápase, chodíme do wellness, někdo se jde do fitka vyběhat nebo vyjezdit na kole, strečink a především masážní roller jsou v dnešní době nedílnou součástí každého sportovce. V úterý je naplánovaný silový trénink v Ostravském PPC (Performance Power Center) pod taktovkou našeho kondičního trenéra Radka Výtiska. Zbytek týdne (středa, čtvrtek, pátek) jsou tréninky v hale zaměřené především na herní situace a florbalové dovednosti. O víkendu většinou hrajeme superligová utkání.

 

4. Jak často trénujete? 

V letní přípravě trénujeme 5x týdně s tim že kombinujeme fitko, běhání a florbal. Přes sezónu jsou to 3 florbalové tréninky, 1x fitko a o víkendu většinou zápas. 

Můj běžný den začíná asi v 7 hodin ráno budíčkem, jelikož florbal není na takové finanční úrovni jako ostatní sporty, chodím normálně do práce. Pracuji jako vedoucí skladu a prodejny ve firmě ZebraFast. Náplň práce není náročná, takže zbývá spousta sil na večerní tréninky. Tímto bych chtěl poděkovat mému šéfovi, který je hodně benevolentní a vychází mi kdykoliv vstříc s volnem v práci. Z práce chodím kolem 16:00 odpoledne, většinou si nachystám jídlo, chvíli si odpočinu a mizím na trénink. Po příjezdu domů z tréninku si většinou udělám jídlo, nachystám si svačinu na další den a jdu spát.

 

5. Jak vypadá Váš jídelníček?

Můj jídelníček si myslím není nějak zvlášť speciální, je to o tom aby si člověk našel svoji cestu. Každé tělo je jiné a jinak reaguje na různé druhy potravin. Já osobně se snažím mít hodně rozmanitou stravu, vyrostl jsem na vesnici, takže vždycky bylo skoro všechno domácí, toho se držím i teď a děkuji celé mojí rodině za neustálý příval vajíček, zeleniny, brambor,ořechů, marmelád a dalších věcí. Vyhýbám se slazeným nápojům a celkově cukru, který je v dnešní době snad ve všem, piji jen vodu, čaje a taky občas nepohrdnu dobrou kávou. Smažená jídla, omáčky taky nejsou úplně to pravé ořechové, ovšem striktně to nedodržuji a doma v Hluzově si vždycky rád dám nějakou tu dobrotu.

 

 

 6. Jaký je Váš oblíbený produkt od Fit-day?

Mezi mé oblíbené produkty od Fitday patří čokoládový protein, který si dávám třeba místo svačiny, když nestíhám něco nachystat a po tréninku jako rychlý přísun bílkovin. Dále banánové smoothie které je výborné s mlékem a doplní tělu plno výživných a zdravých potravin. Hodně jsem si oblíbil lívance, nejsou vůbec náročné na přípravu a když se k nim přidá trochu tvarohu, borůvek nebo banánu jedná se o famózní snídani, která tě nastartuje do celého dne.

 

7. Jaká je Vaše motivace? 

Začínám už 5 sezónu ve Vítkovicích a těch úspěchů si myslím bylo relativně dost. První sezónu jsme vyhráli Pohár České pojišťovny a bohužel padli ve finále v O2 aréně. Druhá sezóna bylo bohužel bronzová. Ve třetí sezóně jsme opět vyhráli pohár, ale opět smolně prohráli ve finále ligy před domácími diváky v Ostravar aréně. Do čtvrté sezóny jsme šli plně odhodláni konečně urvat titul a zvrátit osud na naši stranu, což se nakonec povedlo a do třetice jsme zvedli pohár pro vítěze ligy nad hlavu. Dále se mi už několik let daří hrát a reprezentovat Českou republiku na mezinárodní úrovni, vrcholem bylo domácí Mistrovství světa v O2 aréně, kde jsme nakonec nedosáhli na medaili a skončili na bramborové pozici.

 

8. Co je Vašim cílem?

Tohle je hrozně těžká otázka, chtěl bych být určitě zdravý, protože bez toho člověk těžko dosáhne svých cílů, jak v osobním tak sportovním životě. V té sportovní kariéře bych si chtěl určitě ještě vyzkoušet zahraniční angažmá a držet si ještě několik roků herní standart. Poté se vrátit do Česka, najít si slušnou práci, hodnou ženu, mít kupu dětí, postavit útulný domeček se zahradou a žít si nadále spokojený a úspěšný život.