Základní chyby při cvičení

Základní chyby při cvičení

Rádi bychom Vám v tomhle blogu představili nejčastější chyby, které by mohly ovlivnit zdravou chuť k cvičení. Cvičení je skvělým způsobem jak své tělo probudit a byla by škoda, kdybyste skončili hned na samém začátku.

PRACUJETE PŘEVÁŽNĚ NA SVÉM EGU?

Opravdu není nutné se předvádět a zvedat činky s obrovskou váhou pořád dokola. Jestli potřebujete pohladit ego, existuje spousty jiných možností. Spousta lidí dokáže nesčetněkrát zvednout činku a provést neuvěřitelné množství opakování s obrovkou váhou. Je to ale na úkor svalů a především techniky. Jedná se o nejčastější chybu v posilovnách. Vykašlete se na to co si myslí ostatní. Cvičte s váhou, která vám umožní docílit správné formy cviku v jeho plného rozsahu. 

CVIČÍTE Z DONUCENÍ?

Trénink a cvičení vás musí těšit a dělat šťastné. Měli byste se těšit na další. Pokud se děsíte už den předem, že zítra zase musíte do posilovny. Najděte si fyzickou aktivitu, která vás bude bavit, budete si jí užívat a těšit se na ní.

POZOR NA PŘETRÉNOVANOST

Cvičení je skvělý, takže čím víc budu cvičit tím líp a o to rychleji zhubnu. Je to tak? Není! Přijaté kalorie není možné přecvičit. Tělo takový nápor nemůže vydržet a hubnutí se tím neurychlí. Cvičení ztrácí efekt, nemáte dostatek energie na rozumné výkony a nakonec to většinou vede k nějakému zranění. Pro většinu lidí, kteří se snaží zhubnout úplně stačí 3-4 intenzivní tréninky týdně a po zbytek dní být prostě aktivnější a víc se pohybovat, ne jen sedět od rána do večera u televize nebo u počítače. Podívejte se nanašich 5tipů jak dosáhnout vysněné postavy.

SPRÁVNÉ ROZCVIČENÍ JE ZÁKLAD

Klasické statické protažení svalů, kdy se předkloníte až k zemi a 10 sekund čekáte. Pak následuje další protahovací cvik a tak dále. Je to takový statický strečing.Takové protažení má jen malý efekt pro zlepšení svalové výkonnosti, nebo snížení rizika zranění. Dynamický strečink výrazně zlepšuje výkon ve srovnání se statickým a taky máme menší riziko zranění.

ROZDĚLUJTE SVŮJ TRÉNINK EFEKTIVNĚ

Víc a víc lidí objevuje výhody vysoce intenzivního intervalového tréninku. Pro všechny byla vždycky představa hubnutí hlavně o aerobním tréninku a silový trénink byl něco naprosto odděleného. Kardio cvičení je prostě kardiovaskulární trénink a může být součástí silového tréninku. Stačí když prostě při tréninku přidáte na intenzitě. HIIT je skělý způsob jak toho dosáhnout.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.