Začínám cvičit

ZAČÍNÁM CVIČIT

Než se pustíte do cvičení je třeba si uvědomit, že bez kvalitní stravy nedosáhnete žádných výsledků.

 

Obecná a nejdůležitejší rada je, aby vaše tělo mělo dostatek bílkovin pro regeneraci a růst svalů. Osobně bych nešel po 2g bílkovin na 1kg tělesné váhy. Což znamená, že pokud jsem cvičenec, který váží 80kg, měl bych přijmout za celý den cca 160g bílkovin. Já osobně nemám problém konzumovat i 3g bílkovin na 1kg, což je při 90kg cca 270g bílkovin na den. Držte se ale doporučení 2-2,4g na 1kg požadované hmotnosti.

Každé tělo je individuální, tudíž je třeba vyzkoušet, kolik bílkovin vám sedí a kolik ne. Ovšem držte se minima, které je doporučeno.

 

fitday%20deadlift%20mrtvyah 

 

Vždy cvičení přirovnávám k semínku. Když zasadíte semínko (trénink), musíte ho také zalít (živiny) aby vyrostlo. Jinak to bohužel nemá smysl. Tvrdý trénink bez živin je k ničemu, tak jako špatný trénink z dostatkem živin pro růst.

Proč je protein po tréninku tak důležitý? Během tréninku porušíte svalová vlákna, vyčerpáte aminokyseliny a tělo se dostane do stavu katabolizace, pro nastartování regenerace je třeba dodat tělu vyčerpané aminokyseliny - bílkoviny v množství od 20-40g proteinového přípravku.

 

Tak jako strava, je důležitý také trénink. Pokud ze sebe nedostanete maximum, neporostete. Zahoďte ego a soustřeďte se na procítění a techniku cviku. K čemu vám bude 160kg na bench-press, když neprocítíte prsa a špatnou technikou přetížíte ramena. Navíc se vyvarujete nepříjemného zranění. Je dobré být někým jištěn. Má rada ale zní, co nezvednete sami od sebe, nezvedejte s pomocí druhého.

Vyzkoušejte více tréninkových splitů, tréninků. Trénink, který vás nebude bavit, nebudete cítit přesně to co máte je k ničemu. Cviky, které váš kamarád využívá, nemusí vyhovovat právě vám.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.