Vitamíny a minerály

VITAMÍNY A MINERÁLY

 

Bohužel zelenina ani ovoce už dávno není to co bylo v dnešní chemické době, proto je třeba vitamíny a minerály doplňovat.

Naše tělo nerozezná syntetický vitamín od přírodního. Dalo by se říci, že má stejné opodstatnění pro tělo. Samozřejmě mě můžete oponovat, že tomu tak není. Také raději upřednostním vitamíny a minerály z potravin, jelikož tělu poskytnete i něco navíc. Ovšem jak jsem zmínil, raději nechtějme vědět, jakou cestou si potravina kterou máme na stole musela projít…

vitaminy%20a%20mineraly%20fitday

 

Řekneme si pár základních vitamínů a minerálu, které by neměli ve vašem doplňkovém plánu rozhodně chybět.

 

VITAMÍN C

Vitamín nezbytný pro udržení si zdraví a nepostradatelý k životu. Doporučená denní dávka vitamínu C je cca 60mg (osobně doporučuji minimálně 100mg). Vitamín C přispívá k tvorbě krvinek, vývoji kosti, zubů, podporuje imunitní systém a má na starosti důležité procesy v lidském organismu.

 

HORČÍK

Horčík je tak nepostradatelný pro změny, které v lidském těle probíhají. Většina z vás si ho spojí s užíváním proti svalovým křečím. Horčík také pomáhá odbourávat stres a zpomaluje stárnutí buněk. Po draslíku je nejzastoupenějším minerálem. Doporučená denní dávka horčíku je kolem 300-400mg.

 

ZINEK

Minerál který má na starosti především náš imunitní systém, pokožku, zdraví vlasů, nehtů a také plodnost. Doporučená denní dávka zinku je 10-15mg.

 

OMEGA 3

Mají hlavní význam pro správnou činnost mozku, růst i vývoj. Snižují riziko kardiovaskulárních chorob. Mají dobrý vliv na vysokou hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak i cukrovku. Doporučený denní přijem je kolem 500mg (osobně doporučuji minimálně 1000mg)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.