Večeře do 18:00? Hloupost! Řekneme vám proč

VEČEŘE DO 18:00? HLOUPOST! ŘEKNEME VÁM PROČ

Rozhodně jste se setkali s tvrzením, že se má jíst nejpozději do 18:00 a potom už ani drobeček, jinak ztloustnete. Je dané tvrzení pravdivé? Dnes si tento mýtus přiblížíme a řekneme si, proč tomu tak být nemusí.

Po dobu spánku tělo není zásobováno 6-8 hodin žádnými živinami, dalo by se říci, že ve spánku hladovíte. I během spánku totiž tělo pracuje a funguje. Teď si představte, že jdete spát kolem 22:00 hod. a poslední jídlo jste si dali těsně před 18:00 hod. Přitom vstávat budete kolem 6 hodiny ranní. Už to vidíte? Vaše tělo bylo bez přísunu kvalitních živin 12 hodin a přesto muselo fungovat. Z tohoto důvodu je dle mého dané tvrzení naprosto nesmyslné. Důležité je spíše to, co v pozdějších večerních hodinách sníte!

fitday%20kasein 

V pozdějších večerních hodinách je třeba dbát především na bílkovinu, které je důležitá pro vaše kosti, svaly a šlachy.

Také se doporučuje spolu s bílkovinou konzumovat zdravé tuky, které zpomalí trávení bílkoviny a můžou být naopak ku prospěchu.

 

Samozřejmě každému toto doporučení nemusí vyhovovat a opět je vše zcela individuální. Znám významné české sportovce a experty na výživu, kteří jedí menší množství sacharidů i před spaním. a mají dech beroucí formu. Ovšem mé obecné doporučení je, že by se tyto sacharidy mohly uložit v podobě tuku, tudiž bych je v pozdějších odpoledních a večerních hodinách již nekonzumovat.

Zde ovšem musím opět připomenout, že pokud jste snědli během dne pytel sladkostí, tak si můžete dát večer opravdu co chcete, jelikož nám záleží na celkovém denním příjmu kcal a makroživin.

fitday%20orisky%20mix 

Pokud by jsme si měli dát příklad, ideální varianta, kterou konzumuji já je odtučněný tvaroh spolu s oříšky nebo oříškovým máslem. Pokud si chcete dopřát to nejlepší co můžete, volil bych micelární kasein - protein, který má dlouho dobu vstřebatelnosti, proto je naprosto ideální před spaním.

Ovšem můžete zvolit také standartní protein spolu s oříšky, takové proteiny bez přidaných sacharidů, aromat a barviv najdete v našem e-shopu.

 

Fantazii se meze nekladou, ať jste masožravec, vegetarián nebo vegan, určitě si najdete na večer to, co bude chutné, zdravé a při pohledu do zrcadla budete cítit spokojenost.

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.