Fit vánoční pečivo se sušeným ovocem a ořechy

Vláčný vánoční chlebíček plný sušeného ovoceořechů a skořice provoní celou kuchyni, a zaručeně navodí tu správnou vánoční atmosféru. Jedná se o poměrně jednoduchý recept, díky němuž vytvoříte na první pohled klasický sváteční moučník, avšak nízkokalorický, což během všudypřítomného vánočního mlsání ocení dozajista každý. Mezi ingrediencemi tak nenaleznete cukr, počítat naopak můžete se špaldovou moukou nebo bílým jogurtem. 

Fitness vánoční pečivo s proteinem se skvěle hodí na snídani, rychlou svačinu či jako dobrota ke kávě nebo kurkuma latte.

Vánoční pečivo se sušeným ovocem a ořechy - Fit-day

Fit vánoční pečivo se sušeným ovocem a ořechy

Ingredience:

300 g hladké špaldové mouky

1 balíček sušeného droždí

60 g Fit-day protein premium natural

150 g bílého jogurtu

200 g ořechového másla

20 g kokosového oleje

špetka soli 

2 žloutky + 1 žloutek na potření 

2 lžičky mleté skořice

100 g rozinek a sušeného ovoce

50 g ořechů

Postup:

Troubu předehřejeme na 180°C. V míse vyšleháme dva žloutky a přidáme je do směsi špaldové mouky, droždí, skořice, proteinu a soli. Vypracujeme tvárnou směs a přidáme změklé ořechové máslo, kokosový olej a bílý jogurt. Hněteme, dokud nevznikne měkké těsto, které necháme kynout v lehce naolejované míse na teplém a vlhkém místě pod dobu cca 20-30 minut.

Po vykynutí zapracujeme do těsta rozinky, sušené ovoce a ořechy. Hotové těsto vlijeme do olejem vymazané formy a necháme dalších 30 minut kynout. Následně těsto potřeme rozšlehaným žloutkem a dáme péct na cca 40 minut. Kontrolujeme špejlí. 

Před servírováním necháme moučník vychladnout, můžeme dozdobit bílým jogurtem nebo zlehka pocukrovat.