Snídaně jako základ

SNÍDANĚ JAKO ZÁKLAD

 

Proč Snídaně? Neboť milujeme rána. Ty chvíle, dokud se svět kolem probouzí a den se pomalu dává do pohybu. Myslíme si, že dobré snídaně mohou přispět k hezčímu dni - je úplně jedno, jestli Vás čekají náročné úkoly v práci nebo víkendové lenošení.

Velký význam pro náš organismus má první denní jídlo - snídaně. Ačkoli mnozí nepřikládají snídani velkou váhu, pro zdravý organismus jsou zdravé snídaně doslova nezbytností.

Hodnota snídaně by měla představovat asi pětinu až čtvrtinu z celodenního energetického příjmu. Skutečnost je taková, že je nejvíce zanedbáváme. Pro včasný odchod do práce tuto důležitou část denní stravy vynecháme buď zcela, nebo ve spěchu jen něco "hodíme do úst". S prázdným žaludkem pak provádíme nejintenzivnější denní práci v dopoledních hodinách, což je velmi nesprávné a nezdravé. Přičemž připravit rychlé snídani vůbec nemusí být problém.

 Fitday snídaně

Na našich snídani pozorujeme nejčastěji tyto nedostatky:

 - chudé, nedostatečné a nelehké snídaně,

- málo pestré snídaně,

- nedostatečné uplatňování biologicky cenných látek, jako jsou bílkoviny, vitaminy a důležité minerální látky. 

Přemýšlíte, čím odstartovat den i metabolismus? Odpověď jsou zdravé snídaně. Sice se odborníci nevědí shodnout, zda jsou nebo nejsou nutností pro správné fungování metabolismu, už naši předkové se řídili heslem: snídaně královské, na oběd se rozděl s přítelem a oběd dej nepříteli.

 Fitday ráno

Máme tip na snídaně pro ty, co nestíhají

Smoothie. Jednoznačné řešení pro chronické nestíhače nebo pro zaneprázdněné hlavy rodiny, které se ráno musí stihnout postarat o děti, nachystat svačinu, vyžehlit košili a ještě vyvenčit domácího mazlíčka. Vyzkoušejte naše zdravé smoothie. Jsou to lahodné proteinové nápoje které vás zasytí při venčení pejska, nebo vám také dodají dostatek energie na těžké pracovní úkoly.

 

 

 

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.