Rýžový protein - ano či ne? Proč?

Jedná se o komplexní bílkovinu.

Protein z hnědé rýže obsahuje všech 9 aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit a bez kterých lidské tělo nedokáže fungovat; nedokážeme bez nich žít (aminokyseliny nutné pro tvorbu a zachování hormonů a enzymů, pro tvorbu svalové tkáně…). Proto naše tělo potřebuje, abychom mu je zvlášť dodávali v potravě.

Rýžový protein obsahuje mimo jiné i přírodní škroby a bílkoviny. Ovšem, hnědá rýže navíc obsahuje na rozdíl od bílé rýže stále i otruby – přírodní vlákninu.

Je perfektním zdrojem bílkovin pro vegetariány, a vlastně pro všechny, kteří se zajímají o zdravou výživu, zdravý životní styl, nebo i o dietní recepty/ hubnutí…

Navíc tento protein je zcela hypoalergenní.

Na rozdíl například od syrovátkového proteinu…

Proč? A co je to ta syrovátka?

Syrovátka je tekutina, která vám zbyde po sražení mléka. Je to vlastně vedlejší produkt při výrobě sýrů a tvarohů.

Vedle mnoha vitamínů, bílkovin a minerálních látek však obsahuje také lepek a velké množství soli. Proto pozor všichni, kdo jste alergičtí na laktózu – mléčný cukr nebo pozor také všichni, ohledně solí, kdo máte problémy s ledvinami.

Stejně tak pozor i na sóju! Sója obsahuje fytoestrogeny (fytoestrogeny jsou látky rostlinného původu, které se v zažívacím traktu mění na látky s estrogenními účinky. Vlastně tak napodobují lidský hormon a mohou působit také problémy).

 Proteinová dieta diskuze

Naproti tomu rýžový protein, jak jsem již předestřel, je výborným zdrojem bílkovin, nijak nedráždí trávící systém lidského těla, nezpůsobuje alergické reakce, nevyvolává nadýmání, dodává tělu tolik potřebné aminokyseliny a mnohé další… Proteiny mají také takzvaný termický efekt (jde o energii potřebnou na odbourávání, přestavbu a ukládání přijatých živin-tvorba tepla v těle během trávení). Vaše tělo tak totiž během trávení jídla s vysokým obsahem bílkovin spotřebuje spoustu energie a vy proto spálíte více kalorií. Rostlinný protein je proto vhodným doplňkem diet.

Není však doporučován jen pro vegetariány a vegany, ale pro všechny, kteří chtějí se sebou něco dělat.

Je zde pro všechny, kteří chtějí žít aktivní život.

Je zde pro všechny, kteří se zajímají o svůj životní styl, zdravý životní styl!

Právě proto jsou pro vás k dispozici produkty zdravého životního stylu Fit-day, které obsahují svým složením i unikátní kombinaci hnědého rýžového proteinu s hrachovým proteinem!

Právě proto je pro vás k dispozici celá řada produktů zdravého životního stylu Fit-day, které obsahují svým složením i unikátní kombinaci hnědého rýžového proteinu s hrachovým proteinem!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.