Nejen snídaně je důležitá

NEJEN SNÍDANĚ JE DŮLEŽITÁ

V mnoha článcích se dočteme, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Ano, snídaně je důležitá ale důležitá jsou také všechny jídla, které za den spořádáte. A proč? To se dozvíte v dnešním článku.

fitday zdrave rano 

Tělo je během večera dehydratované a vyhladovělé, proto je snídaně obrovsky důležitá spolu s dostatečným množstvím tekutin. Doporučujeme hned po probuzení vypít minimálně 0,3l vody a do cca 15 minut zkonzumovat snídani neboli první jídlo dne. 

Důležité je především to, aby snídaně byla vyvážená a měla dostatek bílkovin, sacharidů i tuků. Pokud si ráno dáte kávu a jdete ihned do práce, první jídlo dne konzumujete kolem oběda, s takovým stravováním máte zaděláno na velké zdravotníní problémy, které se nemusejí projevit hned ale za delší dobu. Káva tělo ještě více dehydratujete, navíc nebude mít dostatek živin k tomu aby mohlo tělo normálně fungovat, takže i váš výkon v zaměstnání bude mizerný.

 

Proto je třeba dbát na zdravou a výživnou snídani, která nastartuje váš metabolismus a úspěšný den.

 

Pokud jste zvládli zdravě posnídat není zcela vyhráno. Následuje totiž dalších 3-5 jídel, které by jste měli během dne rovnoměrně sníst. Jídla by také měly obsahovat všechny potřebné makroživiny.

Proč? Pokud chcete hubnout a vypadat fit, tak vše záleží na celkovém denním příjmu živin a kalorií. Jednoduše řečeno, pokud bude vaše snídaně zcela v pořádku a zbytek dne budete jíst jako ,,čuník’' budete jako čuník zdřejmě i vypadat. Samozřejmě máme i jedince, kterým byla nadělena úžasná genetika a mohou sníst cokoliv, o tom si ovšem my obyčejní smrtelníci můžeme nechat jen zdát a o to více musíme kontrolovat co jíme.

Dbejte na rovnoměrné rozložení makroživin do celého dne po 4-6 porcích. Ideální je kontrolovat si tyto živiny a kalorie na různých aplikacích na mobilu nebo kalorických tabulkách.

 

Do svého jídelníčku můžete zakomponovat i naše produkty, které naleznete zde.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.