Jak na zdravou snídani?

JAK NA ZDRAVOU SNÍDANI?

Je snídaně důležitá? Proč?

Noc. Spánek. Odpočinek... Během spánku tělo regeneruje, mozek odpočívá. Tvůj organismus však během spánku nepřijímá žádné živiny a nijak nedoplňuje energii. Veškerou energii, která je v těle během spánku, potřebuje tělo na zajištění funkce vnitřních orgánů, pro udržení dechu, pro udržení tělesné teploty, funkce srdce atd. (bazální metabolismus). 

Naprostá většina z nás ráno spěchá... neříkej, že ne... rychle vstát, honem, honem se opláchnout se, něco na sebe hodit, vzbudit děti, nachystat věci do školy i do práce, svačinky... Často proto bývají i snídaně velice uspěchané... Dnešní doba je stresující a nestíháme mnohé, co bychom chtěli. 

Proto snídaně není pouze prvním denním jídlem, ale zároveň je to především nejdůležitější zdroj energie pro celodenní fungování - nastartuje Tvůj organismus na celý den a nebudeš mít později potřebu během dne dohánět, co se ráno v jídle nestihlo... prostě, nebudeš mít pořád hlad a chuť "na něco malého". Přitom, Tvoje tělo za to nemůže, pouze se brání a navíc si začne i ukládat kalorie "na horší časy"! Tuky!... Kam asi? To všichni víme... břicho, stehna... 

Když se budeš nepravidelně, nárazově stravovat delší dobu, můžeš se, v podstatě jistě, připravit na cukrovku, obezitu... a to pozor, už i v dětském věku! No, pravda, je toho dost... Tvoje tělo strádá nedostatkem energie a  jejím nerovnoměrným rozložením během dne...

Co Ty? Jak jsi na tom po ránu? Jak jsi na tom přes den? Nechceš zkusit něco změnit? Třeba jen pomalu, postupně... polehoučku? Žádné tvrdé diety, žádný "perfektní Jo-jo efekt..."

 choco pancake

Správná snídaně je prostě a jasně důležitá pro trvalé udržení tělesné hmotnosti. Kvalitní a nutričně bohatá snídaně nabije Tvoje tělo i mozek energií, takže budeš více produktivní ve všem co děláš. Dobrá snídaně pozitivně ovlivňuje Tvůj fyzický, ale psychický výkon během dne.

Říkáš: "Fajn, ale... Co s tím, když "to ráno fakt nestíhám? A během dne také nic moc?"

Fit-day! 

- "Fit-day palivo“ (hlavně sacharidy a proteiny), pro ty nejlepší výkony a Tvůj perfektní den! Stačí Ti vzít si do ruky shaker, naplnit ho proteinem či smoothie a jít. Je to rychlé, ale Tvoje tělo dostane přesně to co potřebuje. Energii a potřebnou výživu na celý den!

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.