Hrozno a hroznová šťáva

HROZNO A HROZNOVÁ ŠŤÁVA

Je chutné, šťavnaté, byť trošku kaloričtější, ale plné antioxidantů. Jaké jsou další zdravotní přínosy hroznů? Ví se, že pomáhá při zácpě, nechutenství, únavě, poruchách ledvin, makulární degeneraci a prevenci šedého zákalu.

 Fitday%20hrozno

Hrozny patří mezi nejlahodnější ovoce, je bohatým zdrojem vitamínů A, C, B6 a kyseliny listové. Obsahuje základní minerály, jako je draslík, vápník, železo, fosfor, hořčík a selen. Hrozny obsahuje flavonoidy, které jsou velmi účinné antioxidanty, mohou snížit škody způsobené volnými radikály a stárnutím buněk.

Zralá hroznová šťáva je důležitý domácí lék na léčbu migrény. Je třeba ji vypít brzy ráno, bez míchání s vodou. Hrozny je velmi účinné při překonávání zácpy. Jsou považovány za projímadlo, protože obsahuje organické kyseliny, cukr a celulózu.

 

Hrozno je výborné i při trávicích potížích a podráždění žaludku. Je také upřednostňováno, protože představuje lehké jídlo. Hroznová šťáva nám doplňuje železo, a tím zabraňuje únavě. Antioxidanty přítomné v hroznech také poskytují potřebnou vzpruhu pro imunitní systém.

 

Hroznové víno je výborné na vylučování kyseliny močové z ledvin, protože má alkalizující a močopudný účinek. Pravidelná konzumace hroznového vína je prospěšná zejména pro lidi trpící dnou, obezitou a ty, kteří jedí nadmíru masných výrobků.

 Fitday%20hrozno%20ko%C5%A1%C3%ADk

HROZNOVÁ SEMÍNKA SVĚDČÍ POKOŽCE

Ze semen hroznového vína se lisuje kvalitní olej, který se používá hlavně v kosmetice. Pomáhá uchovat a zesilovat kolagen v kůži, takže upravuje elasticitu pokožky. Lehce se vstřebává, zjemňuje pokožku. Obvykle je určen pro normální až mastnou pleť.

Jezme ho co nejvíce a co nejčastěji. Čerstvost rozhoduje. Čerstvost hroznů se posuzuje podle stopky. Dobře a správně jej skladujte. Nejlépe v chladničce na spodních regálech. Snažte se kupovat čerstvé a zdravé hrozny. Přezrálé a poškozené hrozny se rychle kazí. Nejlepší hrozny je to, které si můžeme přímo odtrhnout ve vinohradu. Takové hrozny nemají konkurenci!

SMOOTHIE hrozno-banán můžete zakoupit v našem e-shopu.

Nejčtenější články

Smoothie - Koktejl plný sacharidů, bílkovin i tuků

SMOOTHIE - KOKTEJL PLNÝ SACHARIDŮ, BÍLKOVIN I TUKŮ V současné době velmi populární forma zdravé výž...

Krabičková dieta

KRABIČKOVÁ DIETA   Je jednou z mnoha druhů redukčních diet.  Záměrem je vás naučit zdravému stravo...

Dukanova dieta

DUKANOVA DIETA Revoluční Dukanova dieta je dílem francouzského lékaře Pierra Dukan. Vyvíjela se pře...

Hubnutí - Tak jak to vlastně je?

HUBNUTÍ - TAK JAK TO VLASTNĚ JE?   Naučte se zhubnout a štíhlým už zůstat. To dosáhnete, když bude...

Proteinová dieta - balíčky

Detox a chia
1 099 Kč

Detox za pomocí zeleninových šťáv....

prot. dieta
1 299 Kč

Proteinová dieta na 20 dní - 3...

balíček smoothie
1 599 Kč

Smoothie je rychlá snídaně nebo...

balíček superfood
1 849 Kč

Superfood je premiová snídaně nebo...

Dieta SLIM 3x1200g
2 399 Kč

Proteinová dieta na 40 dní - 3...

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.