Čokoládové muffiny

ČOKOLÁDOVÉ MUFFINY 

Znáte ten pocit, když vám zavolají příbuzní, že jsou na cestě? Tato situace se mi stala minulý týden v sobotu. Jako každé ráno si připravím svoje oblíbené kurkuma latte. Recept najdete na blogu. Sednu si ke knížce, zatímco si Kubíček hraje s hračkami a krásně se na mě směje. Najednou zazvoní telefon a já je slyším. Jak se na nás těší a že tu budou každou chvíli. Doma samozřejmě nic nemám nachystané, protože jsem s návštěvou nepočítala. Naštěstí jsem si vzpomněla, že mám doma Ft-day Mugcake. Hurá! To byla moje záchrana. Pro ty z vás co neví co je mugcake. Je to prakticky koláček, který dokážete připravit během pár minut v mikrovlnce. Před pár dny jsem byla i v obchodě a koupila jsem tam krásné vánoční košíčky na muffiny. Teď se skvěle hodily. Nejlepší na Fit-day koláčcích je, že jsou bez cukru, a tak je můžete dosladit a dochutit dle libosti. Otevřela jsem sáček s hotovou směsí, přidala vodu, zamíchala a už jsem těsto lžící nakládala do košíčků. Když si koláčky připravuju sama, tak stačí těsto dát v hrníčku do mikrovlnky a za 2 minuty máte koláček. Ale když jich připravuji víc, tak je dělám v troubě. Takže co vlastně potřebujeme?

15 Čokoládové muffiny

 

Ingredience cca na 15 koláčků:

 

450g hotové směsi na koláčky (Fit-day Mugcake)

800 ml vodu

kokosové plátky na ozdobení

brusinkovou marmeládu (nebo jakou máte doma)

košíčky na muffiny

1 hořkou čokoládu na vaření

 

Příprava:

Příprava je velmi jednoduchá. Hotovou směs na koláčky dáme do mísy, přilijeme vodu a dobře promícháme. Pokud se vám zdá těsto moc tuhé, přidejte vodu. Na plech si rozložíme košíčky na muffiny a pomalu do nich rozdělujeme těsto. Neplňte košíčky do plna, protože těsto naskočí. Tabulku čokolády si rozlámeme na jednotlivé čtverce a no každého košíčku dáme jeden, aby když do koláčku kousnete byla čokoláda uprostřed tekutá. Je to hezké překvapení pro hosty :) Plech dáme do trouby na 180 °C na 30 minut. Po vyjmutí koláčků z trouby je necháme vychladnout. Vychladnuté koláčky potřeme marmeládou a posypeme kokosovými plátky. Můžete servírovat. 

Každá návštěva si bude myslet, že jste hodinu připravovali dokonalé muffiny. Určitě všechny překvapíte a hlavně vám příprava zabere opravdu chvilku. 

 

                                                                                                                                                                         Jitka Molnár