Co se stane, když budete pít smoothie každý den?

Co se stane, když budete pít smoothie každý den?

Každodenně pít smoothie vám může poskytnout neuvěřitelné množství výhod. Mnoho lidí nepřijímá dostatek vitaminů a minerálů, a proto je smoothie ideální volba. Nejenom, že jsou rychlé a jednoduché na přípravu, ale také doplníte všechny vitamíny a minerály, které vaše tělo potřebuje.

Tady je 6 vecí, kterých si všimnete když budete pít smoothie pravidelně.

Mango berry smoothie foto

1. Zlepší se vám trávení

Jakmile si začnete každé ráno připravovat smoothie, zjistíte, že se vám výrazně zlepší trávení. Je to díky tomu, že ovoce i zelenina obsahují spoustu vlákniny. Ta přirozeně podporuje funkci střev a hlavně vám dodá pocit sytosti.

Nicméně je velmi důležité smoothie nutričně vyvážit. Přídávejte si do ovocných smoothie lněná semínka, chia semínka, špenát a hrachový protein (např. Fit-day protein natural, který se ideálně hodí jako doplněk do smoothie). Nebo můžete vyzkoušet hotová smoothie, která najdete u nás na eshopu. My už jsme ovoce, protein a zeleninu nakrájeli za vás. Takže máte vše bez práce a zbytečného uklízení.

2. Posílíte imunitní systém

Konzumace ovoce a zeleniny vám pomůže bojovat proti nemocem a budovat silný imunitní systém. Hlavně v zimním období je důležité přijímat dostatek vitamínů. Smoothie jsou jednoduchou formou jak přijmout všechny živiny a hlavně do nich můžete přidat přísady, které bojují s nemocemi a silně podporují imunitní systém. Mezi takové přísady patří například zázvor, skořice, kurkuma. Pomeranče jsou skvělým zdrojem vitaminu C a lesni plody jsou zase bohaté na antioxidanty.

Zelené smoothie foto

3. Doplníte protein i minerály chutnou a nenáročnou formou 

Většina lidí je tak zaneprázdněná, že je velmi náročné každý den vařit zdravý oběd nebo večeři. No a zabývat se tím kolik minerálů a vitamínů člověk přijímá je snad úplně nemožné. Všichni jsme celé dny někde na cestách,a proto je skvělé mít po ruce smoothie, které si připravíte večer předem, nebo si jej jen vyšejkujete ráno. Můžete si tak být jistí, že za ten den doplníte všechny živiny, protein a sníte i jedno super zdravé jídlo denně.

Pití smoothie je velkou výhodou, zejména když žijete rušný život. Živiny, které konzumujete, vám tak umožňují fungovat na nejvyšší možné úrovni.

Když zvýšíte příjem ovoce a zeleniny, zaznamenáte spoustu pozitivních změn. Některé z nich jsou například lepší spánek, silnější imunita, více energii a celkový pocit pohody.

4. Budete se cítit hydratovaní a zasycení

Tím, že každé smoothie mícháte s vodou, přirozeně tak doplňujete pitný režim a udržujete své tělo hydratované. Hydratace je jednou z nejdůležitějších aspektů lidského života. Přesto je mnoho lidí dehydrovaných, protože zapomínají na to, že mají pít.

Smoothie jsou skvělý způsob, jak získat dostatek vody. Dokonce dalším velkým přínosem je také to, že budete zasycení a nebudete mít pocit hladu. Což znamená, že také přirozeně udržujete své tělo ve formě.

AA-2

5. Potlačíte chuť na sladké

Všichni máme chutě. Například chuť na čokoládu většinou znamená, že vám chybí hořčík. Samozřejmě chutě můžou být způsobené i závislostí na cukru. Proto je skvělým řešením jak potlačit tyto chutě smoothie. Nejenom, že do těla dostanete přírodní cukr z ovoce, ale můžete si také namíchat taková smoothie, která vám chuťově budou připomínat čokoládový koktejl.

Smoothie vám pomáhá během dne regulovat vaše chutě, protože když přijmete dostatek vody a všechny živiny, tak vaše tělo nebude nic jiného potřebovat.

Díky tomu, že smoothie zařadíte do svého každodenního jídelníčku, nejenom že se budete cítit skvěle, ale zjistíte, že bez této snídaně nemůžete být.