5 MÝTU, KTERÉ SLYŠÍME POŘÁD DOKOLA! Část I.

5 MÝTU, KTERÉ SLYŠÍME POŘÁD DOKOLA! 

 

1) PO ŠESTÉ HODINE NEJEZTE

Je třeba si uvědomit, že tělo po dobu spánku a večerního sezení u TV nebo dobré knížky i v klidovém režimu potřebuje přísun kvalitních živin. Navíc si musíme uvědomit, že je vaše tělo po dobu spánku cca 8-10 hodin bez příjmu potravy. Proto by na vašem talíři klidně i hodinu před spaním měla převládat bílkovina. Ideálním řešením je třeba proteinový nápoj bez přidaného cukru a tuku.

fitday%20eat%201

2) ZÁZRAČNÁ PILULKA  Z REKLAMY A JE TO

Bohužel takto to nefunguje, představa pipulky kterou zapijete hned po pozření nezdravého jídla a i přes to vám půjdou kila dolu by byla úžásná. Ovšem pokud chcete opravdu zhubnout, musíte změnit celé své stravování a zařadit zdravý pohyb.

 

3) PO ZDRAVÉM JÍDLE NEMŮŽU ZTLOUSTNOUT

I tento mýtus musím vyvrátit, také zdravé jídlo obsahuje makroživiny (sacharidy, bílkoviny, tuky) tudíž i kalorie, pokud se budete přejídat i zdravým jídlem v nadměrném množství, vaše kila mohou nadále narůstat a narůstat.

 

4) KDYŽ ZDRAVĚ JÍM, NEMUSÍM CVIČIT

Pokud máte vyváženou a pestrou stravu, určitě vaše váha půjde dolů. Dostanete se ovšem do bodu, kde vaše tělo zůstane stát na mrvém bodu a váha už nepůjde dolů. Zde je třeba zařadit také pohybovou aktivitu, jelikož čím více energie ze sebe vydáte, tím více kalorií spálíte.

fitday%20run%202

5) NEZHUBNU, MÁM ŠPATNOU GENETIKU

Každý máme určité přednosti a schopnosti které jsou geneticky dané, někdo umí malovat, jiný má zase pamět na čísla a zrovna já mám sklony k nabírání tuku a přibírám i ze vzduchu. Ovšem za každým úsilím se skrývá úspěch, hledejte řešení a ne výmluvy, jelikož výmluva vás k vysněnému cíli neposune.